Zmagi na Rogli Italijanu in Avstrijki, Mastnak in Košir do četrtfinala

Rogla, 15. marca - Italijan Roland Fischnaller in Avstrijka Sabine Schöffmann sta zmagovalca zadnjega paralelnega veleslaloma deskarjev v tej sezoni svetovnega pokala. Na domačem terenu na Rogli sta v četrtfinalu izpadla slovenska deskarja Tim Mastnak in Žan Košir. Zasedla sta sedmo oziroma osmo mesto. Rok Marguč je izpadel v osmini finala.

Zreče, Rogla.
Italijanski deskar Roland Fischnaller.

V ženski konkurenci je že v kvalifikacijah izpadla edina slovenska predstavnica Gloria Kotnik. Zasedla je 19. mesto, izločilne boje pa zgrešila za 42 stotink sekunde.

Šestič v karieri je v svetovnem pokalu zmagala Schöffmann, ki je v finalu ugnala povratnico po poškodbi Čehinjo Ester Ledecko.

Sezona svetovnega pokala se bo končala v nemškem Berchtesgadnu. V soboto bo na sporedu še zadnji paralelni slalom, v nedeljo pa bo še ekipna tekma v slalomu.