Kriechmayr zmagovalec finalnega smuka, Ažnoh 25.

Andorra la Vella, 15. marca - Avstrijec Vincent Kriechmayr je zmagovalec smuka za svetovni pokal alpskih smučarjev v Soldeuu na finalu sezone v Andori. Na zadnjem smuku svetovnega pokala v sezoni 2022/23 je za devet stotink sekunde premagal Nemca Romeda Baumanna, njegov rojak Andreas Sander je bil tretji. Nastopil je tudi Slovenec Rok Ažnoh, ki je končal na 25. mestu.

Avstrija, Kitzbühel.
Avstrijski smučar Vincent Kriechmayr.
Arhiv dpa/STA

Pri moških je smukaško sezono zaznamoval Norvežan Aleksander Aamodt Kilde z zmagami na šestih smukih, na štirih je slavil Kriechmayr.

Danes šesti Kilde si je že predčasno zagotovil smukaški globus, drugo mesto v smukaški razvrstitvi je z današnjo zmago potrdil Kriechmayr. Danes 15. Švicar Marco Odermatt je končal na tretjem mestu seštevka.

Po zaslugi Roka Ažnoha je Slovenija imela predstavnika tudi med najboljšimi smukači na finalnem smuku sezone.