Kopitarjevi kralji do zmage proti otočanom

Los Angeles, 15. marca - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL dosegli 39. zmago v sezoni, potem ko so v domači dvorani s 5:2 premagali New York Islanders. Slovenski as Anže Kopitar je sodeloval pri drugem golu kraljev.

ZDA, Los Angeles.
Hokejisti Los Angeles Kings.
Arhiv Xinhua/STA

Petintridesetletni Hrušičan je v drugi tretjini ob igri z dvema hokejistoma več odložil plošček Drewu Doughtyju, ki je z močnim strelom premagal Iljo Sorokin za vodstvo kraljev z 2:1.

Domači so se znašli v zaostanku v 12. minuti, ko je Pierre Engval zadel za otočane, v drugi tretjini pa je sledil juriš moštva iz Los Angelesa. Poleg Doughtyja so zadeli še Blake Lizotte, Alex Iafallo in Trevor Moore.

Pred koncem druge tretjine je zaostanek gostov zmanjšal Jean-Gabriel Pageau, v prazno mrežo pa je 53 sekund pred koncem tekme za LA zadel še Quinton Byfield.