Andersson in Klaebo zmagala, Šimenc prvič med 30 na razdalji

Pariz, 29. januarja - Švedska smučarska tekačica Ebba Andersson in Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo sta zmagala na tekmi za svetovni pokal na 20 km v klasični tehniki s skupinskim startom v francoskem Les Roussesu. Prijetno je v slovenskem taboru presenetil Miha Šimenc in se z 28. mestom na razdalji prvič uvrstil med najboljših 30.

Kitajska, Zhangjiakou.
Švedinja Ebba Andersson.
Arhiv Xinhua/STA

Najprej je bila na vrsti ženska tekma. Za Anderssonovo sta končali Finka Kerttu Niskanen z 22,1 sekunde zaostanka in Norvežanka Astrid Ceyre Sund. Edina Slovenka na tekmi Anja Mandeljc je bila 34. Eva Urevc zaradi slabše pripravljenosti po nedavni bolezni ni štartala.

V moški konkurenci je točke ujel tudi Miha Ličef na 46. mestu. Na stopničke sta se ob Klaebu uvrstila še Finec Iivo Niskanen in Šved William Poromaa.