Slovenski deskarji brez uspeha v Blue Mountainu

Toronto, 26. januarja - Na četrtem paralelnem veleslalomu svetovnega pokala deskarjev na snegu v kanadskem Blue Mountainu slovenski tekmovalci niso imeli posebnega uspeha. Tim Mastnak in Žan Košir sta v kvalifikacijah dosegla 14. oziroma 16. čas, a nato izpadla v osmini finala, tako da sta ostala na mestih iz kvalifikacijskih voženj.

Rogla.
Deskanju na snegu.

Rok Marguč se z 29. mestom ni uvrstil v izločilne boje, novo priložnost, da se po dolgem času uvrsti v finale 16 najboljših, bo imel že v petek, ko bo v Blue Mountainu še en paralelni veleslalom.

Tekmo je pri moški dobil Avstrijec Benjamin Karl, ki je v finalu izkoristil napako Leeja, tretje mesto je zasedel Poljak Oskar Kwiatkowski, pri ženskah je bila najboljša Švicarla Ladina Jenny pred Italijanko Lucio Dalmasso in Avstrijko Sabine Schöffmann.