Slivniku na SP osmo mesto v veleslalomu

Madrid, 26. januarja - Slovenski parasmučar Jernej Slivnik je na svetovnem prvenstvu v španskem Espotu danes v svojem prvem nastopu osvojil osmo mesto v veleslalomu. Zmagal je Norvežan Jesper Pedersen. Slivnika v soboto čaka še slalomski nastop.

Brnik.
Paraalpski smučar Jernej Slivnik.

Slivnik je edini slovenski predstavnik na letošnjem največjem tekmovanju za parasmučarje. V veleslalomu, kjer je na prejšnjem SP v Lillehammerju končal na sedmem mestu, je bil tokrat osmi, za zmagovalcem je zaostal 10,55 sekunde.

V boju za medalje sta se na vrhu pomerila stara tekmeca v kategoriji sedečih smučarjev. Tokrat je bil boljši Norvežan Pedersen, ki je Nizozemca Jeroena Kampschreurja ugnal za 79 stotink. Tretji je bil še en Nizozemec Niels de Langen.