Po napaki Kristoffersena Noelu spektakel v Schladmingu

Schladming, 24. januarja - Clement Noel je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Schladmingu. Francoz je slavil pred Švicarjem Ramonom Zenhäusernom in Norvežanom Lucasom Braathenom. Slovenca Štefan Hadalin in Tijan Marovt se nista uvrstila v finale.

Kranjska Gora.
Smučar zmagovalec Henrik Kristoffersen.

Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je dosegel najboljši čas prve vožnje slaloma, je v finalu zapravil boj za finale in stopničke ter tekmo končal na 11. mestu. Osemindvajsetletnik ostaja izenačen z Benjaminom Raichom s štirimi zmagami na slalomih v Schladmingu.

V Schladmingu bodo jutri pripravili še moški veleslalomom, prav tako nočno izvedbo pod žarometi, na kateri bo slovenski favorit za vrhunsko uvrstitev Žan Kranjec. Spektakel v Schladmingu si je nocoj v ciljni areni in ob progi ogledalo več kot 40.000 obiskovalcev.