Anže Lanišek v Titiseeju do tretje zmage v karieri

Titisee-Neustadt, 9. decembra - Najboljši slovenski smučarski skakalec to zimo Anže Lanišek je v nemškem Titisee-Neustadtu ugnal vso konkurenco in osvojil svojo tretjo zmago v svetovnem pokalu. Na drugo mesto se je s petega po prvi seriji prebil najboljši skakalec to sezono Poljak Dawid Kubacki, tretji je bil Nemec Karl Geiger.

Planica.
Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek.

V finalu so sicer nastopili le trije slovenski skakalci. Timi Zajc je s 15. mesta po polovici tekme v finalu napredoval na 12. mesto, Žiga Jelar pa je bil na koncu 16., kar je njegova najboljša uvrstitev to sezono.

Peter Prevc, ki je v prvi seriji nastopil v zelo slabih razmerah, je ostal brez finala na 33. mestu, Lovro Kos pa je bil 36. Že v kvalifikacijah je obstal Domen Prevc.

V soboto ob 11.45 bo v Nemčiji na sporedu tekma mešanih ekip, v nedeljo pa obe posamični preizkušnji. Ženska se bo začela ob 12.15, moška pa ob 15.45.