Anamarija Lampič na biatlonski premieri v svetovnem pokalu do petega mesta

Hochfilzen, 8. decembra - Slovenka Anamarija Lampič je na svoji krstni biatlonski tekmi svetovnega pokala v avstrijskem Hochfilznu osvojila sijajno peto mesto v sprintu na 7,5 km. Nekdanja smučarska tekačica je v ležečem položaju zadela vseh pet strelov, v stoječem zgrešila tri strele, za nemško zmagovalko Denise Herrmann-Wick pa je zaostala 35,8 sekunde.

Planica.
Smučarska tekačica in biatlonka Anamarija Lampič.

Za Nemko, ki je na letošnjih zimskih olimpijskih igrah v Pekingu osvojila zlato kolajno na 15 km dolgi preizkušnji, sta se uvrstili Čehinja Marketa Davidova in Francozinja Julia Simon.

Poleg nekdanje slovenske zvezdnice v smučarskem teku, ki je letos poleti prestopila v biatlonske vode, sta nastopili še Polona in Živa Klemenčič. Prva je zasedla 43., druga pa 49. mesto.

Jutri bodo na veliko sceno stopili Jakov Fak, Rok Tršan, Miha Dovžan, Lovro Planko, Alex Cisar in Toni Vidmar.