Toronto v NHL do pete zaporedne zmage

Toronto, 1. decembra - Hokejisti Toronto Maple Leafs so v severnoameriški ligi NHL zabeležili peto zaporedno zmago. V svoji dvorani so s 3:1 ugnali San Jose Sharks.

Jesenice.
Hokejske palice.

Za zmago javorovih listov iz Toronta, ti so se na tri točke približali Bostonu na vrhu atlantske divizije, so zadeli Auston Matthews, Pierre Engvall ter Mitch Marner. Vmes je za morske pse v prvi tretjini izenačil Matt Nieto.

Pri Torontu so se posebej razveselili Marnerjevega zadetka, s čimer je niz tekem z vsaj točko podaljšal na 18. S tem se je izenačil z obema najdaljšima tovrstnima nizoma v zgodovini franšize iz Toronta.

Na preostalih tekmah sta ob zmagi Edmonton Oilers proti Chicago Blackhawks s 5:4 blestela prva zvezdnika Connor McDavid in Leon Draisaitl, ki sta skupaj dosegla tri gole in dve podaji ter sta ponovno na vrhu lestvice strelcev. McDavid ima 41 točk, Nemec pa pet manj.