Dallas po novem trojnem dvojčku Dončića ugnal Golden State

Dallas, 30. novembra - Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Golden State Warriors s 116:113. Luka Dončić je za gostitelje v 39 minutah dosegel 41 točk ter po 12 skokov in podaj, ob tem je ukradel štiri žoge in eno več izgubil. S petim trojnim dvojčkom, s katerim je vodilni v sezoni, in 51. v karieri, je končal niz štirih porazov Dallasa.

ZDA, New York.
Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić.

Stephen Curry je bil z 32 točkami prvi strelec Golden Stata, zadel je tudi trojko prek Maxija Kleberja za vodstvo njegove ekipe s 110:108, a je Dallas odgovoril s petimi zaporednimi točkami in nato vodil do konca tekme.

Mavericks so pred tekmo podpisali tudi pogodbo s štirikratnim udeležencem tekme zvezd All-Star, Kembo Walkerjem. Ni še jasno, kdaj bo lahko 32-letni organizator igre zaigral.