Avstralci z zmago ohranili upe na napredovanje

Doha, 26. novembra - Avstralska nogometna reprezentanca je v Al Vakri v 2. krogu svetovnega prvenstva v Katarju premagala Tunizijo z 1:0. V skupini D bo danes ob 17.00 v Dohi še tekma Francije in Danske.

Katar, Al Khor.
Svetovno prvenstvo v nogometu Katar 2022.
Avstralska navijačica.

Prvi polčas ni ponudil veliko akcije, so pa Avstralci povedli v 23. minuti z golom Micthella Duka. Tunizijci so prek kapetana Youssefa Msaknija ob koncu polčasa zapravili najlepšo priložnost dotlej. Slednji so predvsem ob koncu tekme pritisnili proti kazenskemu prostoru Avstralije, toda obramba slednje je svoje delo opravila dovolj dobro za ohranitev minimalne prednosti.

Danes bosta tudi tekmi v skupini C, ob 14.00 bosta v Al Rajanu dvoboj začeli Poljska in Savdska Arabija, ob 20.00 pa v Lusailu Argentina in Mehika.