Čančar popeljal Denver do zmage nad Dončićevim Dallasom

Dallas, 21. novembra - Slovenski košarkarski reprezentant Vlatko Čančar je bil v severnoameriški ligi NBA tokrat junak večera. Čančar je s svojimi Denver Nuggets gostoval pri Dallas Mavericks Luke Dončića in zlata zrna v odsotnosti zvezdnika Nikole Jokića po besedah soigralcev popeljal do tesne zmage z 98:97.

Japonska.
Slovenski košarkar Vlatko Čančar.

Čančar je že v prvem polčasu s košem s polovice igrišča dve sekundi pred koncem poskrbel, da je močno oslabljeni Denver; poleg Jokića so manjkali še Jamal Murray, Aaron Gordon in menjava Jeff Green, držal korak z Dallasom. Kot so se strinjali njegovi soigralci, je bil to ključen trenutek, ki je odločil tekmo.

Skupno je odigral 11 minut tekme in v tem času zbral 7 točk, 4 skoke in 2 ukradeni žogi.

Pri Dallasu je bil prvi strelec Josh Green s 23 točkami, Dončić je zbral točko manj in ob pisku sirene zgrešil trojko, ki bi odločila tekmo v prid Dallasa.