Monika Hrastnik danes brani naslov evropske prvakinje v spustu

Maribor, 25. junija - Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je bila včeraj najhitrejša v razvrstitveni vožnji za današnji finale na evropskem prvenstvu v spustu. V Mariboru brani lanski naslov evropske prvakinje, ko je prvenstvo potekalo prav na Pohorju, danes pa kani na nekoliko spremenjeni progi ponoviti uspeh.

Maribor.
Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik.

Osemindvajsetletnica iz Lepe Njive je bila v razvrstitveni vožnji s časom 3:31,94 minute za slabo sekundo in pol hitrejša od vodilne tekmovalke v svetovnem pokalu, Švicarke Camille Balanche. Ostale tekmice so zaostale devet sekund in več. Špela Horvat je bila osma.

Med člani bo nastopilo šest Slovencev, in sicer Jure Žabjek, Jakob Kovšča, Andreas Vidovič, Anej Podlipnik, Žak Gomilšček ter Jan Cimperman, ki je bil včeraj 19.

V članski konkurenci bodo najprej tekmovale ženske ob 15.10, moški pa se bodo na progo podali ob 15.45.