Slovenci brez finala v Budimpešti, svetovni rekord Ceccona

Budimpešta, 20. junija - Slovenski plavalci so na SP v plavanju ostali brez finala. Katja Fain in Janja Šegel sta polfinale na 200 m prosto končali na 13. in 14. mestu, Peter John Stevens je bil na 50 m prsno 15. Italijan Thomas Ceccon pa je na 100 m hrbtno dosegel prvi svetovni rekord na tekmovanju.

Japonska, Tokio.
Slovenska plavalka Katja Fain.

Prvi je v polfinalu med Slovenci nastopil Stevens. Predvsem v zadnjih metrih je močno popustil, s 27,71 zaostal tudi za dosežkom iz kvalifikacij in zasedel končno 15. mesto. Prepričljivo najboljši je bil Italijan Nicolo Martinenghi, ki je 26,56 napovedal boj za drugo zlato odličje po zmagi na 100 m prsno.

Na 200 m prosto je Katja Fain v prvem polfinalu z 1:58,00 dosegla drugi izid kariere, ki zadostoval za 13. mesto. Le desetinko slabše se je odrezala Janja Šegel, ki je bila z 1:58,10 skoraj osem desetink sekunde oddaljena od osebnega rekorda ter na koncu 14.