Gajser po dolgem času brez stopničk

Olbia, 15. maja - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP na Sardiniji osvojil sedmo mesto. V prvi vožnji je bil drugi, v drugi pa je imel precej težav in iztržil le 12. mesto ter tako prvič v sezoni ostal brez zmagovalnih stopničk. Na dirki v Rioli Sardu je zmagal Nizozemec Calvin Vlaanderen.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

V seštevku obeh voženj je Gajser zasedel sedmo mesto. Po petih zmagah in enem drugem mestu v sezoni 2022 je prvič ostal brez zmagovalnega odra, še vedno pa prepričljivo vodi v seštevku sezone. Ima 367 točk, drugi je Francoz Maxime Renaux z 288.

V razredu MX2 je slavil Francoz Tom Vialle, Jan Pancar je bil 14. Skupno ima Belgijec Jago Geerts 338 točk, Pancar je 15. s 87.

Naslednja postaja SP bo dirka v španskem Intu Xanaduju - Arroyomolinosu čez 14 dni.