Kopitar za kralje zadel enkrat, Meier za morske pse petkrat

San Jose, 18. januarja - Gostovanje Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL pri pacifiških tekmecih Sharks v San Joseju se je končalo z manjšo katastrofo za hokejiste iz mesta angelov. Morski psi so kraljem prizadejali poraz s 6:2. Krvnik kraljev je bil 25-letni Švicar Timo Meier, ki je dosegel rekord kluba s petimi zadetki. Anže Kopitar je zabil en gol za kralje.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.

Meier je bil tokrat nerešljiva uganka za obrambo kraljev. Že v prvi tretjini je dosegel hat-trick. Prva tretjina se je za kralje končala porazno. Po 19 minutah so domači vodili že s 4:0. Tega ni omilil niti gol Kopitarja, ki je zatresel domačo mrežo 16 sekund pred koncem tretjine.

Joe Malone ima še vedno rekord lige NHL s sedmimi goli, ki jih je dosegel s Quebec Bulldogs davnega leta 1920. Sedem igralcev je imelo tekme s šestimi goli v preteklih letih.