Juvanova se poslavlja od Melbourna

Melbourne, 17. januarja - Kaja Juvan je že v uvodnem krogu sklenila nastope na odprtem teniškem prvenstvu Avstralije. S 7:6 in 7:6 je slovensko igralko po več kot dveh urah boja ugnala v Ukrajini rojena 28-letna Belgijka Maryna Zanevska.

Francija, Pariz.
Slovenska teniška igralka Kaja Juvan.
Arhiv Xinhua/STA

Enaindvajsetletna mladinska olimpijska prvakinja iz Ljubljane je imela danes vse za zmago nad precej izkušenejšo Belgijko. V uvodnem nizu je Juvanova tekmici odvzela servis v šesti igri in nato povedla s 5:2.

Kar dvakrat je servirala za zmago, na koncu pa se reševala v podaljšano igro. Tam je pri vodstvu s 6:5 vnovič servirala za niz, vodila je tudi s 7:6, a oddala naslednje tri točke.

Drugi niz je Juvanova nato odprla z vodstvom s 5:0 in 5:1. Pri 6:5 je še enkrat servirala za izenačenje v nizih, a najprej izgubila svoj servis, nato pa še podaljšano igro.