Dončić in soigralci ustavili najbolj vroče moštvo v NBA

Memphis, 15. januarja - Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić in njegovi Dallas Mavericks so ponoči s 112:85 v gosteh ugnali trenutno najbolj vroče moštvo severnoameriške lige NBA Memphis Grizzlies. Ljubljančan je ob tem vpisal četrti trojni dvojček v sezoni in skupno že 40. v karieri. Dosegel je 27 točk.

Japonska, Tokio.
Slovenski košarkar Luka Dončić.

Dončić je blestel predvsem ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, v zadnjih šestih minutah pa po visokem vodstvu gostov z 99:79 ni več zaigral. Na koncu se je 22-letnik po 31:45 minute na parketu ustavil pri 27 točkah, 12 skokih in 10 podajah. Izgubil je šest žog, od tega štiri v prvi četrtini. Za tri ni zadel niti enega od šestih metov, iz igre pa je metal 12/22.

Dallas se je po zmagi utrdil na petem mestu zahodne konference, Memphis ostaja tretji.

Naslednja tekma Dončića in soigralce čaka že v noči na nedeljo, ko bodo gostili Orlando Magic.