Šimundža trener bolgarskega prvaka Ludogorca

Razgrad, 3. januarja - Ante Šimundža je tudi uradno zasedel mesto trenerja pri Ludogorcu iz Razgrada, so na spletni strani potrdili bolgarski prvaki. Šimundža je 28. decembra zapustil Muro, ki jo je popeljal do največjih uspehov v zgodovini, vključno z naslovom državnega prvaka v pretekli sezoni.

Maribor.
Trener NK Mura Ante Šimundža.

Šimundžo, ki je Sobočane v skoraj štirih letih in pol popeljal do naslova državnih in pokalnih prvakov, v tej sezoni pa so nastopili v skupinskem delu konferenčne evropske lige, je pri črno-belih nasledil Damir Čontala.

Ekipa Ludogorca je poleg desetih državnih naslovov osvojila tudi pet pokalnih, trikrat je osvojila dvojno krono, dvakrat pa trojno s superpokalom. V ligi prvakov je dvakrat igrala v skupinskem delu, v evropski ligi pa se je najdlje, v osmino finala, prebila v sezoni 2013/14.