Anže Lanišek do prve zmage v karieri

Ruka, 28. novembra - Anže Lanišek je zmagovalec druge tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal v finski Ruki. To je bila prva posamična zmaga 25-letnega Domžalčana v svetovnem pokalu. Drugo mesto je zasedel Nemec Karl Geiger, tretje pa njegov rojak Markus Eisenbichler. Med šest najboljših sta se uvrstila še Cene in Peter Prevc, ki sta bila peti oz. šesti.

Planica.
Novinarska konferenca moške reprezentance v smučarskih skokih.
Smučarski skakalec Anže Lanišek.

Laniška v lovu na prvo zmago v karieri ni zmedlo niti dolgo čakanje na drugi skok v zelo hladnih razmerah. Po zeleni luči žirije pa je najboljši slovenski skakalec odlično opravil svojo nalogo in po 135 metrov dolgem skoku ohranil 1,6 točke naskoka pred drugouvrščenim Geigerjem.

Svojo uvrstitev je v drugi seriji pokvaril Timi Zajc, ki je ujel najslabše razmere v finalu in na koncu osvojil 20. mesto.

Za nastop v finalu sta bila prekratka Lovro Kos in Tilen Bartol.