Vlhova dve desetinki pred Shiffrinovo, v finalu tri Slovenke

New York, 28. novembra - Petra Vlhova vodi po prvi vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Killingtonu. Slovakinja si je zagotovila dve desetinki sekunde prednosti pred Američanko Mikaelo Shiffrin. Tretja je Švicarka Wendy Holdener. V finalu bodo tri Slovenke, Andreja Slokar z devetim, Ana Bucik s 13. in Meta Hrovat s 25. časom.

Kranjska gora.
Slovaška smučarka Petra Vlhova.

Zaostanek Slokarjeve znaša 1,56 sekunde, Bucikova je za zmagovalko prvih dveh slalomov sezone v Leviju zaostala 1,95 sekunde. Hrovatova za vodilno zaostaja 3,02 sekunde.

Četrta Slovenka Neja Dvornik je bila na 49. mestu prepočasna za finale.

Vse štiri dosedanje slalome v Killingtonu od leta 2016 je osvojila domačinka Shiffrinova. Vlhova je bila na zadnjih treh slalomih vsakič druga. Pred petimi leti pa se je na drugo mesto uvrstila prav tako Slovakinja Veronika Velez Zuzulova.