Vlhova do pete zmage v Leviju, Bucikova sedma

Levi, 21. novembra - Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka drugega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Leviju. Drugo mesto je osvojila Američanka Mikaela Shiffrin, tretja je bila Nemka Lena Dürr. V finalu so nastopile vse štiri Slovenke in prav vse so osvojile točke za nov slovenski ekipni uspeh. Najboljši slovenski izid je osvojila Ana Bucik s sedmim mestom.

Finska, Levi.
Slovaška smučarka Petra Vlhova.
Arhiv dpa/STA

Na drugem slalomu sezone so prav vse Slovenke vpisale uvrstitev med najboljšo trideseterico. Andreja Slokar je bila 15., Meta Hrovat 17. in Neja Dvornik 19.

Karavana alpskih smučark se bo preselila onstran Atlantika, kjer bosta v Killingtonu v ZDA 27. in 28. novembra na sporedu drugi ženski veleslalom in tretji ženski slalom sezone 2021/22.