Kopitar na uvodu v sezono zablestel s petimi točkami

Los Angeles, 15. oktobra - Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je sijajno začel 16. sezono v severnoameriški ligi NHL. Kot kapetan Los Angeles Kings je na prvi tekmi nove sezone dosegel tri gole, ob tem pa vknjižil še dve podaji za zanesljivo zmago proti Vegas Golden Knights s 6:2.

Bled.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.

To je bil Kopitarjev peti hat-trick v rednem delu lige NHL, obenem pa je postal tretji hokejist kraljev po Lucu Robitaillu in Jariju Kurriju, ki mu je to uspelo na prvi tekmi sezone. Hkrati je 34-letni Hrušičan postal sploh prvi hokejist Los Angelesa, ki je na uvodnem obračunu zabeležil pet točk.

Kopitar je sicer prvo točko nove sezone vpisal v 14. minuti prve tretjine, ko je prispeval eno od dveh podaj, prvi gol pa je dosegel tik pred koncem prve tretjine. Nato je v drugi tretjini zadel še za 4:1, v tretji pa najprej podal za gol Drewa Doughtyja in dosegel gol za 6:1.