Baloh sezono končal s svetovnim naslovom v Borrego Springsu

San Jose, 11. oktobra - Slovenski ultramaratonski kolesar Marko Baloh je v ZDA nastopil na svetovnem prvenstvu v 24-urni vožnji na čas in dirko v Borrego Springsu v absolutni kategoriji končal z zmago. S tem je ubranil tudi naslov v kategoriji nad 50 let iz leta 2019. To je njegov tretji naslov prvaka v absolutni konkurenci ter osmi naslov prvaka v kategoriji.

Slovenski ultramaratonski kolesar Marko Baloh.

Na dirki, ki pomeni zaključek sezone za ultra-kolesarje, se je zbralo blizu 200 tekmovalcev, so še sporočili iz njegovega tabora. Baloh je prevozil 501,6 milje, zmagal in s tem postal edini, ki je na krožni trasi v Borrego Springsu petkrat premagal magično mejo 500 milj.

Za njim sta se zvrstila Američana Shanne Trotter s 483 miljami na drugem in Joshua Stockinger s 436 miljami na tretjem mestu.