Messijeva Argentina pometla z Urugvajem, Brazilija ob popoln izplen

Buenos Aires, 11. oktobra - Argentina prvega zvezdnika svetovnega nogometa Lionela Messija, ki je na stadionu Monumental v Buenos Airesu dosegel prvi gol v 38. minuti, je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 v Katarju tokrat s 3:0 premagala Urugvaj. Preostala zadetka sta dodala Rodrigo De Paul v 44. in Lautaro Martinez v 62. minuti.

Brazilija, Belo Horizonte.
Argentinski nogometaš Lionel Messi.
Arhiv Xinhua/STA

Medtem so Brazilci pokvarili popoln izkupiček in po devetih zmagah na gostovanju v pristaniškem mestu Barranquilla remizirali 0:0 s Kolumbijci. Po zmagah na vseh devetih prejšnjih tekmah prvič niso pobrali vseh točk.

Brazilija ostaja neporažena na vrhu lestvice z 28 točkami z desetih tekem, prav tako je še neporažena Argentina z 22 točkami. Tretji je Ekvador s 16 točkami. Kolumbija, ki je že odigrala 11 od 18 tekem, je peta s 15 točkami; eno mesto in eno točko za Urugvajem. Prve štiri reprezentance gredo na SP neposredno.