Vedenejeva uspešno opravila mnogoboj: 12. mesto

Varna, 12. junija - Ruski dvojčici Arina in Dina Averina, prvi favoritinji bližnjih olimpijskih iger v Tokiu, sta na evropskem prvenstvu v Varni pričakovano končali na stopničkah kraljevske discipline mnogoboja. Med obe se je na drugo mesto vrinila domačinka Borjana Kalejin. Jekaterina Vedenejeva je za Slovenijo končala kot 12.

Vedenejeva, ki od leta 2018 zastopa Slovenijo, je uspešno opravila vse štiri nastope v finalu mnogoboja in s 96,750 točke končala na 12. mestu. Na prejšnjem, koronskem EP 2020 je bila 13.

Z današnjim nastopom v finalu mnogoboja je izkušena ritmičarka, ki bo ta mesec dopolnila 27 let, tudi končala nastope na tem EP, na katerem je bila polovično uspešna.

Svoj prvi cilj, preboj med 24 finalistk mnogoboja, je zlahka izpolnila, drugega, uvrstitev v kakšnega od štirih finalov po orodjih, pa ne.