Tjaša Kysselef v Osijeku v finale preskoka

Osijek, 10. junija - Slovenski telovadci na čelu s Sašem Bertoncljem in Tjašo Kysselef so se danes predstavili v kvalifikacijah svetovnega izziva v Osijeku, uspešna pa je bila le Kysselefova. Na preskoku se je s tretjo oceno kvalifikacij 13,325 točke brez težav uvrstila v sobotni finale. Prvo oceno kvalifikacij 13,450 ima Latvijka Elina Vihrova.

Kysselefova, edina slovenska finalistka letošnjega EP, na katerem je s 5. mestom prišla do uspeha kariere, je na minulem svetovnem pokalu v Varni naredila napako in ostala brez finala. Na Hrvaškem se je vrnila v velikem slogu in se bo v finalu najboljše osmerice spet borila za kolajne.

Zato pa Bertonclju tokrat ni uspelo uresničiti prvega cilja: uvrstitve v finale na konju z ročaji. Čeprav je bil, kot je dejal, tokrat še bolje pripravljen kot v Varni, se mu kvalifikacijski nastop ni izšel.