Miller slavil v Jerezu, Quartararo izgubil vodstvo v SP

Jerez, 2. maja - Avstralec Jack Miller z Ducatijem je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v španskem Jerezu. V elitnem razredu motoGP je bil drugi njegov moštveni sotekmovalec Italijan Francesco Bagnaia, tretji pa njegov rojak Franco Morbidelli iz ekipe Yamaha SRT.

Italija, Mugello.
Avstralski motociklist Jack Miller.
Arhiv Hina/STA

Doslej vodilni v SP Francoz Fabio Quaratarao z Yamaho, ki je začel z najboljšega startnega položaja, je po dobrem začetku in vodstvu še sredi dirke v nadaljevanju močno popustil in končal šele na 13. mestu. Deveti je bil povratnik po poškodbi, nekdanji svetovni prvak Španec Marc Marquez s Hondo.

Quartararo je z današnjo slabo uvrstitvijo tudi izgubil vodstvo v SP, zdaj je prvi Bagnaia s 66 točkami, Quartararo pa drugi s 64.

Naslednja dirka bo preizkušnja za VN Francije v Le Mansu čez 14 dni.