Krebs in Čas v polfinalu EP, za finale tudi Hrvat

Varese, 9. aprila - Mlada mariborska veslača Jaka Čas in Nik Krebs sta se na evropskem prvenstvu v Vareseju v konkurenci dvojcev brez krmarja uvrstila v polfinale. Za veliki finale se bo v soboto potegoval tudi lahki skifist Rajko Hrvat, mladi Filip Matej Pfeifer bo med skifisti veslal za finale C.

Maribor.
Mariborska veslača Jaka Čas in Nik Krebs.

Krebs in Čas sta v svoji predtekmovalni skupini osvojila tretje mesto in ujela neposredno uvrstitev v polfinale. Rajko Hrvat pa je v predtekmovanju napadal eno od prvih dveh mest, ki neposredno vodi v finale, s četrtim mestom pa si je zagotovil repesaž, ki bo dal preostala finalista.

Kar dvakrat je v konkurenci enojcev nastopil 21-letni Pfeifer. V predtekmovanju je bil peti, v repasažu četrti in se uvrstil v polfinale, ki bo odločal o finalu C in D, torej o uvrstitvah od 12. mesta navzdol.