Rogliču etapa in 28 sekund naskoka pred Pogačarjem

Bilbao, 5. aprila - Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je zmagovalec prve etape dirke po Baskiji, ki sodi v svetovno serijo. Kisovčan je bil v 13,9 km dolgem in razgibanem kronometru za dve sekundi hitrejši od Američana Brandona McNultyja, Tadej Pogačar pa je na petem mestu zaostal 28 sekund.

Francija, Valdeblore La Colmiane.
Slovenski kolesar Primož Roglič.
Arhiv dpa/STA

Roglič se je na traso z začetnim 2,4 km dolgim vzponom tretje kategorije podal med prvimi in s povprečno hitrostjo 48,22 km/h postavil najboljši čas 17:17 minute.

Kot zadnji je s startne rampe krenil Pogačar in bil pri prvem vmesnem času nekaj km po vrhu prvega vzpona dve sekundi hitrejši od Rogliča. Pogačar se je slabše spopadel z zadnjim delom preizkušnje, bolje pa je moči razporedil starejši Slovenec in slavil etapno zmago.

Tretji Slovenec na dirki, Jan Polanc je preizkušnjo končal s časom 18:30 in zasedel 50. mesto.