Anamarija Lampič že osvojila mali kristalni sprinterski globus

Oberstdorf, 24. februarja - Najboljša slovenska športnica lanskega leta Anamarija Lampič je predčasno osvojila mali kristalni sprinterski globus v svetovnem pokalu. Mednarodna smučarska zveza je objavila končni vrstni red sezone 2020/21 v sprintih in potrdila, da po sedmih tekmah v tej disciplini v sezoni ne bo več tekmovanj razen na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu.

Smučarska tekačica Anamarija Lampič.

Lampičeva, ki bo na SP v četrtek v krogu favoritinj za odličja na SP v Nemčiji, je po sedmih tekmah sezone v sprintih osvojila 402 točki, Švicarka Nadine Faehndrich na drugem mestu 296, Švedinja Linn Svahn, najboljša je bila v minuli sezoni, na tretjem mestu 275 točk, osma pa je bila druga Slovenka Eva Urevc s 189 točkami.

Petindvajsetletna Lampičeva je druga Slovenka v zgodovini smučarskih tekov, ki je osvojila mali kristalni globus. Petri Majdič je to uspelo trikrat.