Laegreid osvojil zadnje zlato na SP na Pokljuki, Fak peti na tekmi s skupinskim startom

Pokljuka, 21. februarja - Norvežan Sturla Holm Laegreid je osvojil zadnjo zlato medaljo na svetovnem prvenstvu v biatlonu na Pokljuki. Na tekmi s skupinskim startom je zanesljivo premagal vse tekmece. Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je bil peti, Miha Dovžan pa 18.

Pokljuka.
Svetovno prvenstvo v biatlonu na Pokljuki.
Norveški biatlonec Sturla Holm Laegreid je osvojil zlato medaljo.

Srebro je pripadlo Norvežanu Johannesu Daleju, tretji pa je bil Francoz Quentin Fillon Maillet.

Fak je bil dolgo v igri za medalje, a po zadnjem strelskem postanku, zgrešil je samo enkrat, prav zadnji, 20. strel, je nato do cilja moral priznati premoč še trem tekmecem in končal na petem mestu.

Dovžan je na strelišču zgrešil dvakrat, kar je bilo na koncu dovolj za 18. mesto.

Branilec naslova Norvežan Johannes Thingnes Boe je zadnjo tekmo na SP končal brez medalje, saj je zgrešil kar pet strelov in bil le osmi.