Foss-Solevaag slalomski svetovni prvak, Hadalin sedmi

Cortina d'Ampezzo, 21. februarja - Norvežan Sebastian Foss-Solevaag je novi svetovni prvak v slalomu. Uspeh kariere je s srebrom vpisal Avstrijec Adrian Pertl, Norvežan Henrik Kristoffersen je osvojil bron. Najboljši Slovenec Štefan Hadalin je zadnjo preizkušnjo svetovnega prvenstva v alpskem smučanju v Cortini d'Ampezzo končal na sedmem mestu.

Italija, Cortina D'ampezzo.
Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju - moški slalom.
Norvežan Sebastian Foss-Solevaag je novi svetovni prvak v slalomu.

Po zlatu na mešani ekipni paralelni tekmi je 29-letni Norvežan osvojil tudi individualno zlato na slalomski tekmi, na kateri je po prvi vožnji zasedal tretje mesto. Na drugi progi pa je z najboljšim časom finala prišel do zlata.

Žan Kranjec je na selektivni postavitvi na polovici proge v prvi vožnji povozil količek in odstopil. Tijan Marovt in Aljaž Dvornik sta preizkušnjo končala na 18. oziroma 19. mestu.