Fellerju avstrijsko-francoski duel, Hadalin 17.

Flachau, 16. januarja - Manuel Feller je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Flachauu v Avstriji. Avstrijec je za krstno zmago za 43 stotink sekunde ugnal vodilnega po prvi vožnji Francoza Clementa Noela. Edini slovenski finalist Štefan Hadalin je prvega od dveh slalomov na Solnograškem končal na 17. mestu.

Hrvaška, Zagreb.
Francoski smučar Clement Noel.
Arhiv Hina/STA

Alpski smučar Štefan Hadalin.

Peti moški slalom sezone in peti zmagovalec. Švicar Ramon Zenhäusern je zmagal v Alta Badii, Norvežan Henrik Kristoffersen je dobil Madonno di Campiglio, v Zagrebu je slavil Nemec Linus Strasser, v Adelbodnu pa Avstrijec Marco Schwarz, ki je današnji slalom končal na tretjem mestu, za Fellerjem je zaostal sedem desetink sekunde.

V posebnem slalomskem seštevku je novi vodilni. Na mestu vodilnega slalomista je Schwarza za zgolj eno točko prehitel rojak Feller, ki je postavil najhitrejši čas druge vožnje.