Peterhanslu in Benavidesu zmagi na Dakarju, Marčič do 36. mesta

Džeda, 15. januarja - Argentinski motorist Kevin Benavides in francoski avtomobilist Stephane Peterhansel sta zmagovalca 43. relija Dakar. Benavides je slavil pred Američanom Rickyjem Brabecom in Britancem Samom Sunderlandom. Za Benavidesa je to premierni naslov med motoristi.

Brnik.
Motociklist Simon Marčič.

Za Peterhansla je to skupno že 14. naslov, osmi med avtomobilisti. Slavil je pred Katarcem Naserjem Al-Atijahom, tretji je bil Španec Carlos Sainz, ki je dobil zadnjo etapo.

Edini slovenski predstavnik Simon Marčič je zadnjo etapo od Janbuja do Džede v Savdski Arabiji sklenil na 36. mestu. Skupno je Mariborčan pridobil eno mesto in reli Dakar končal na 36. mestu. Za zmagovalcem Benavidesom je zaostal 17:51:14 ure. V svoji kategoriji originals, kjer dirkači nimajo pomoči ekip, je zasedel peto mesto.