Tekma mešanih parov Francozoma, Slovenca 13.

Oberhof, 10. januarja - Biatlonci so se na svetovnem pokalu v Oberhofu pomerili še v mešanih parih. Zmagala sta Francoza Julia Simon in Emilien Jacquelin, Slovenca Nika Vindišar in Miha Dovžan sta zasedla 13. mesto.

Nemčija, Oberhof.
Na svetovnem pokalu v biatlonu v nemškem Oberhofu sta v mešanih parih zmagala Francoza Emilien Jacquelin in Julia Simon.

V slovenski izbrani vrsti je danes počival Jakov Fak, zato sta reprezentanco zastopala predstavnika gorjanskega kluba. Vindišarjeva in Dovžan sta prvi krog končala s po eno popravo na strelišču in bila uvrščena okrog 12. mesta. V nadaljevanju sta bila oba nenatančna po še enkrat in končala na 13. mestu.

Biatlonci bodo v Oberhofu tekmovali tudi prihodnji teden. Nato sledi odhod na prizorišče lanskega SP v italijansko Anterselvo in sklepne priprave za SP na Pokljuki, kjer bo med 9. in 21. februarjem svetovno prvenstvo.