Eisenbichler zmagovalec Wisle, Lanišek šesti

Wisla, 22. novembra - Nemški smučarski skakalec Markus Eisenbichler je zmagovalec prve posamične tekme 42. sezone svetovnega pokala v poljski Wisli. Za dvojno nemško zmago je z drugim mestom poskrbel še Karl Geiger. Anže Lanišek, ki je vodil po prvi seriji, je kot najboljši med štirimi slovenskimi finalisti končal na šestem mestu.

Kranj.
Smučarski skakalec Anže Lanišek.

Organizatorji so morali zaradi težav z vetrom odpovedati poskusno serijo. Veter je krojil nastope skakalcev tudi v prvi in finalni seriji. Žrtev slabih razmer je bil že v prvi seriji tudi lanski zmagovalec svetovnega pokala in sobotni zmagovalec z ekipo Avstrijec Stefan Kraft.

V spremenljivih razmerah se je dobro znašel Lanišek, ki je lani na tem prizorišču z drugim mestom dosegel uspeh kariere.

Poleg Laniška so točke osvojili še Bor Pavlovčič z 20., Timi Zajc s 23. in Peter Prevc s 30. mestom.