Cedevita Olimpija poražena na Kanarskih otokih

Las Palmas, 18. novembra - Košarkarji Cedevite Olimpije so po treh zaporednih zmagah doživeli tretji poraz v sedmih nastopih v evropskem pokalu. Na gostovanju na Kanarskih otokih so morali priznati premoč Gran Canarii, ki je slavila z 90:82. Poraz je sicer nižji, kot je bila zmaga Ljubljančanov na prvi tekmi v Stožicah.

Cedevita Olimpije je tekmo izgubila zaradi slabe obrambe, predvsem pa zaradi izgubljene bitke pod obročema. Španci so skok dobili s 35:25.

Ključen je bil začetek zadnje četrtine. Gran Canaria je v 34. minuti pobegnila na 78:69 in čeprav so se Ljubljančani kmalu približali na nekaj košev zaostanka, niso prišli do preobrata. Imeli pa so v svojih vrstah dva razpoložena igralca; Kendrick Perry je zbral 25 točk in sedem podaj, Jaka Blažič pa je ob metu iz igre 8:17 dosegel 22 točk.