Brazilija še naprej stoodstotna, polom Kolumbije

Montevideo, 18. novembra - Nogometna reprezentanca Brazilije se lahko v južnoameriških kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu v Katarju 2022 še naprej pohvali s stoodstotnim izkupičkom. V 4. krogu so v gosteh ugnali Urugvajce z 2:0. V prvem polčasu sta zadela Arthur in Richarlison.

Nogomet, nogometni stadion.

Z istim izidom je do gostujoče zmage proti Peruju prišla tudi Argentina. Za dvakratne svetovne prvake sta prav tako v prvem polčasu zadela Nicolas Ivan Gonzalez in Lautaro Martinez.

Pravi polom si je v Ekvadorju privoščila Kolumbija. Ta je na visoki nadmorski višini 2800 metrov v Quitu izgubila kar z 1:6. Na preostalih dveh tekmah so Čilenci izgubili z Venezuelo z 1:2, Paragvaj pa je igral 2:2 z Bolivijo.

Na lestvici imajo Brazilci 12 točk, dve več od Argentine. Devet jih ima Ekvador po šest pa Paragvaj in Urugvaj. Sledita Čile s štirimi in Kolumbija s tremi.