Rins zmagovalec Alcaniza, Alex Marquez spet drugi

Madrid, 18. oktobra - Španec Alex Rins s Suzukijem je zmagovalec motociklističnega dirke svetovnega prvenstva v Alcanizu v elitnem razredu motoGP. V boju za zmago je na dirki za VN Aragonije premagal rojaka Alexa Marqueza s Hondo, za povsem španske stopničke pa je bil tretji še drugi Suzukijev dirkač Joan Mir.

Španija, Alcaniz.
Španski motociklist Alex Rins.
Arhiv Hina/STA

Za Rinsa je to prva zmaga v sezoni 2020, postal pa je že osmi različni zmagovalec na desetih letošnjih dirkah. Mlajši brat zaradi poškodbe odsotnega svetovnega prvaka Marca Marqueza pa je na drugi zaporedni dirki privozil do drugega mesta.

Francoz Fabio Quartararo iz ekipe Yamaha SRT je bil tokrat šele 18. in je izgubil vodstvo v SP. Zdaj je s 115 točkami drugi, Mir pa je z današnjim tretjim mestom prevzel vodstvo s 121 točkami.

Alcaniz bo naslednji teden gostil še preizkušnjo za VN Teruela.