Italijanski obračun Marti Bassino, Meta Hrovat s šestim mestom do izida kariere v Söldnu

Sölden, 17. oktobra - Marta Bassino je zmagovalka uvodnega veleslaloma svetovnega pokala alpskih smučark na ledeniku Rettenbach. V italijanskem obračunu za zmago je za 14 stotink sekunde premagala Federico Brignone. Po zadržani prvi vožnji se je Meta Hrovat odlično znašla v finalu ter s šestim mestom poskrbela za svoj najboljši dosežek na tekmah nad Söldnom.

Kranjska Gora.
Italijanska smučarka Marta Bassino.

Marta Bassino je po vodstvu v prvi vožnji v drugi dobila tudi obračun za zmago. Skupna zmagovalka svetovnega pokala v minuli sezoni Federica Brignone je bila druga, boj za tretje mesto je dobila Slovakinja Petra Vlhova.

Tina Robnik je po napaki v finalu ostala brez uvrstitve. Za slovenske točke je poskrbela še Ana Bucik z 21. mestom. Neja Dvornik je bila prepočasna za finale.