Hrastnikova za uvod v Mariboru v kvalifikacijah tretja

Maribor, 15. oktobra - V Mariboru se je s kvalifikacijami začel svetovni pokal v spustu v gorskem kolesarstvu. V njih se je najbolj izkazala bronasta s svetovnega prvenstva, Monika Hrastnik, ki je bila tretja.

Maribor.
Gorska kolesarka Monika Hrastnik.

Šestindvajsetletnica je zaostala osem sekund. Najhitrejša je bila Avstralka Tracey Hannah s časom 3:42,150. Nastopila je še Špela Horvat, ki je bila med 13 tekmovalkami na 12. mestu.

Pri moških je bil najhitrejši svetovni prvak, Britanec Reece Wilson s časom 3:08,068. Jure Žabjek je bil s časom 3:18,066 na 15. mestu. Luka Berginc je zaključil na 47. mestu. V mladinskih konkurencah slovenskih predstavnikov ni.

V petek bodo na sporedu prva tekma za svetovni pokal, v nedeljo pa druga.

Svetovni pokal na mariborskem Pohorju poteka v okrnjeni obliki ter s številnimi omejitvami zaradi novega koronavirusa z največ 500 gledalci.