Gajser tretji v Mantovi, ostaja pa na prvem mestu v SP

Milano, 30. septembra - Slovenski Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v italijanski Mantovi v elitnem razredu MXGP osvojil tretje mesto. Gajser je bil peti v prvi vožnji in tretji v drugi. Zmagal je Francoz Romain Febvre, Gajser pa je ostal na prvem mestu skupnega seštevka.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

V skupnem seštevku SP je Gajser pred današnjo dirko imel pet točk prednosti pred Italijanom Antoniem Cairolijem, ki je bil danes z enakim točkovnim izkupičkom takoj za njim na četrtem mestu. Razmerje na vrhu se tako ni spremenilo, Gajser ima zdaj 352 točk in še vedno rdečo številko vodilnega v SP, Italijan pa 347.

Na dirki je slavil Febvre pred Jorgejem Pradom in Gajserjem.

V razredu MX2 v Mantovi nastopa Jan Pancar. Danes je dobil štiri točke za SP za 17. mesto v drugi vožnji.

V Mantovi bo konec tedna na sporedu še zadnji del trojčka, dirka za VN Evrope.