Hokejisti Tampe osvojili Stanleyjev pokal

Edmonton, 29. septembra - Hokejisti Tampa Bay Lightning so zmagovalci velikega finala severnoameriške lige NHL. Tampa je na šesti tekmi z 2:0 premagala Dallas Stars in s skupnim izidom 4:2 v zmagah osvojila Stanleyjev pokal. To je prvič po letu 2004 in obenem šele drugič v klubski zgodovini, da je bila ekipa s Floride najboljša v ligi NHL.

Jesenice.
Stanleyjev pokal.

Tokrat je Tampa do zmage prišla brez svojih navijačev, saj so vse tekme končnice prvenstva zaradi koronavirusne pandemije igrali v karantenskem mehurčku v Kanadi.

Na šesti tekmi sta zadetka dosegla Braydon Point proti koncu uvodne tretjine ter Blake Coleman, ki je na 2:0 povišal v drugi tretjini. V zadnjih minutah so hokejisti Dallasa poskušali vse, a niso zmogli prebiti obrambe novega prvaka.

Pokal za zmagovalca je iz rok komisarja lige Garyja Bettmana sprejel kapetan Steven Stamkos, ki zaradi poškodbe ni mogel igrati.