Gajser na zadnji dirki v Faenzi drugi, zmaga Cairoliju

Imola, 13. septembra - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v italijanski Faenzi v razredu MXGP osvojil drugo mesto. Gajser je bil v prvi vožnji po padcu peti, v drugi pa je bil najhitrejši. Zmagal je Italijan Antonio Cairoli.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Gajser je bil na dirki drugi, Španec Jorge Prado pa tretji.

Na dirki zaradi poškodbe, ki jo je staknil na sredini dirki, ni nastopil doslej vodilni v SP Nizozemec Jeffrey Herlings. Zdaj je v vodstvu današnji zmagovalec Cairoli z 285 točkami, 278 jih ima Gajser na drugem mestu, Herlings je z 263 zdaj tretji.

V razredu MX2 je bil Slovenec Jan Pancar končal na 15. mestu. Zmagal je Francoz Tom Vialle.

Motokrosisti bodo imeli zdaj premor do 27. septembra, ko se bo začel naslednji trojček tekem, v italijanski Mantovi bodo do 3. oktobra spet na sporedu tri preizkušnje.