Dallas le še zmago oddaljen od finala Stanleyjevega pokala

Edmonton, 13. septembra - Hokejisti moštva Dallas Stars so v mehurčku v Edmontonu dobili četrto tekmo finala vzhodne konference severnoameriške lige NHL proti Vegas Golden Knights z 2:1 in povedli s 3:1 v zmagah. Od velikega finala so oddaljeni le še eno zmago.

ZDA, Los Angeles.
Hokejska ekipa Dallas Stars.
Arhiv Xinhua/STA

V tekmi s slabim strelskim izkupičkom je ekipa iz ameriške prestolnice igralništva v 28. minuti po golu Aleca Martineza celo povedla. Le štiri minute kasneje so Teksačani po zadetku Joeja Pavelskija izenačili, v zadnji minuti drugega dela pa je Jamie Benn Dallasu priigral zmago, saj se izid ni več spremenil.

Peta, morda že odločilna tekma, bo na sporedu v noči na torek. V finalu vzhoda pa se merita Tampa Bay Lightning in New York Islanders. Tampa vodi z 2:1, četrta tekma pa bo na sporedu v noči na ponedeljek.