Otočani izločili Washington, Dallas v polfinale zahoda prek Calgaryja

Toronto/Edmonton, 21. avgusta - V severnoameriški hokejski ligi sta znana še dva udeleženca konferenčnih polfinalov. New York Islanders so dobili peto tekmo uvodnega kroga končnice s 4:0 ter s 4:1 v zmagah izločili favorizirano ekipo Washington Capitals za preboj v konferenčni polfinale vzhoda. Na zahodu je Dallas Stars z izidom s 4:2 v zmagah dobil serijo proti Calgaryju.

Nemčija, Nuremberg.
Hokej, hokejska palica, hokejski plošček.
Arhiv dpa/STA

Odločilno šesto tekmo uvodnega kroga so dobili s 7:3.

Tekme letošnje končnice lige NHL zaradi pandemije novega koronavirusa potekajo v mehurčkih v Kanadi brez navijaškega pridiha. V ospredju je bila tekma v Torontu, kjer so otočani v prvem krogu končnice povsem nadigrali enega izmed favoritov za Stanleyjev pokal.

V Edmontonu je Denis Gurjanov zadel kar štirikrat za zmago Dallasa, ki je na začetku prve tretjine zaostajal 0:3. Izjemen je bil v drugi tretjini s tremi zadetki.