Oblak z Atleticom do nove zmage pred gostovanjem v Barceloni

Madrid, 28. junija - Slovenski vratar Jan Oblak je z Atletico Madridom v soboto zvečer prišel do nove zmage v španskem nogometnem prvenstvu. S soigralci so bili z 2:1 boljši od Alavesa, uspešen niz pa bodo želeli nadaljevati tudi v torek proti Barceloni, ki je v 32. krogu primere division znova le remizirala.

Slovenski vratar Jan Oblak.

V Madridu sta v prvem polčasu mreži mirovali, domači so do vodstva prišli v 59. minuti, ko je zadel Saul Niguez. V 73. minuti je vodstvo na 2:0 z enajstih metrov povišal Diego Costa. Gostje so do edinega zadetka prišli v sodnikovem dodatku, ko je Joselu z bele točke premagal Oblaka.

S to zmago je Atletico osvojil 13 od možnih 15 točk, odkar se je liga po prekinitvi zaradi novega koronavirusa nadaljevala. Atletico, ki je z 58 točkami tretji na lestvici, bo v torek na Camp nou gostoval pri Barceloni, ki se ji naslov po novem remiju vse bolj odmika.