Lazio ostaja v boju za scudetto

Rim, 28. junija - V najvišjem kakovostnem rangu italijanskega nogometa, serie A, boj za naslov prvaka še ni odločen. Nogometaši rimskega Lazia s sobotno zmago nad Fiorentino z 2:1 v 28. krogu ostajajo v boju za scudetto. Razlika do vodilnega Juventusa - 69 točk - znaša štiri točke.

Italija, Rim.
Nogometaši rimskega Lazia s sobotno zmago nad Fiorentino z 2:1 ostajajo v boju za scudetto.
Nogometaš Fiorentine Frank Ribery.

Nogometaši Fiorentine.

Nogometaš Lazia Ciro Immobile.

Fiorentina je bila podjetnejša v uvodnem delu tekme. Z golom 37-letnega veterana Francka Riberyja so si priigrali vodstvo 1:0 v 25. minuti. A se je Lazio vrnil v drugem polčasu, tudi s pomočjo delivcev pravice. V 67. minuti je Ciro Immobile iz enajstmetrovke, ki se po mnenju navijačev Firenc ne bi smela zgoditi, poskrbel za izenačenje, Luis Alberto pa je osem minut pred koncem zadel za zmago.

Pred tem je v tekmi moštev s spodnjega dela lestvice Cagliari s 4:2 premagal Torino, tekma začelja med zadnjeuvrščeno Brescio in Genoo pa se je končala z remijem 2:2.